foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa im.Władysława Łokietka w Rossoszycy
foto1
Szkoła Podstawowa w Rossoszycy
foto1
www.zsprossoszyca.pl
Tel. 43 829 68 28
szkolarossoszyca@op.pl

Szkoła Podstawowa w Rossoszycy

WYDARZENIA


ODWIEDZINY

625803
DziśDziś184
WczorajWczoraj239
TydzieńTydzień184
MiesiącMiesiąc4944
WszyscyWszyscy625803
100.28.227.63

W miniony piątek - 17 maja uczniowie klasy VIII odwiedzili miejsce ważne dla historii Polski. Wraz z delegacjami uczniów z innych szkół z terenu Gminy udali się do nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau. Odwiedziny te wpisały się w projekt historyczny " Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej". Projekt ten ma na celu podtrzymywanie pamięci o ludziach, którzy zamieszkiwali tereny gminy Warta, a których życie splotło się z trudnym czasem Holocaustu. Wizyta w nazistowskim obozie zagłady uświadomiła uczniom, iż nigdy więcej podobna tragedia w świecie cywilizowanym nie może mieć miejsca. Miło nam poinformować, że w ramach projektu nasza uczennica Inga Wolska z klasy VIII otrzymała I miejsce w konkursie plastycznym "Warta - historia żydowskiego miasteczka w obrazach ". Serdeczne gratulujemy Indze! Dziękujemy Pani Beacie Łuczak za serce do tegoż projektu i Gminie Warta za możliwość sfinansowania uczestnictwa naszych uczniów w Projekcie.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

b_150_100_16777215_00_images_stories_1526-5t.jpg

Ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Od pola do stołu - ponadnarodowa mobilność uczniów SP w Rossoszycy

Fanpage projektu - Od pola do stołu